Naša chovateľská stanica má v registri SKJ a v medzinárodnom registri FCI chránený názov Modrý Skarabeus pod č. 657/2000.
 

Margita MARUŠINOVÁ

Hrobárska 6, 851 02  Bratislava

 

mobil: 0903 424 205

e-mail: m.skarabeus@gmail.com 


Prečo sa naša chovateľská stanica volá Modrý Skarabeus?

 

 

Vzniku našej chovateľskej stanice predchádzalo veľa udalostí. V prvom rade to bola túžba našej dcéry Ivetky vlastniť fenku labradorského retrievera. Svoju túžbu chcela za každú cenu zmeniť na realitu, čo však nebolo vôbec ľahké. Musela presvedčiť ocina, aby aj on chcel to isté. Ja ako mama som súhlasila, pretože toto krásne plemeno sa i mne už dávno veľmi páčilo. Druhá dcéra Katka sa prilonila na našu stranu. Už sme museli ukecať iba nášho tatka. Táto náročná úloha sa nakoniec podarila samozrejme Ivetke pravidelným otravovaním, akí sú títo psíci krásni, múdri, milí, dobrí, ľahko sa dajú cvičiť atď. Každý večer písala do počítača listy ako: Tatko prosím ťa dovoľ mi kúpiť psíka. Tieto listy vytláčala a dávala ocinovi na podušku. Táto jej námaha trvala asi 3 mesiace. Nakoniec kúpila krásnu malú kvetinku v kvetináči, upratala obývačku, kvetinu dala na stôl, k tomu zasa list a čakala kým príde oco domov. Tatko prišiel, uvidel kvietok s listom, k tomu naše prosebné pohľady a už neodolal, dovoliť kúpiť našu vytúženú fenku. Okamžite sme telefonovali chovateľom, ktorým sa narodili šteniatka. Mali práve 3 týždne. Dva týždne sme čakali, aby sme sa mohli ísť na ne pozrieť. Po uplynutí tohoto nekonečne dlhého času sme sa ponáhľali k chovateľom. Keďže sme nechceli fenku na výstavy, a jedna fenka mala na hlavičke maličký biely fliačik, bolo rozhodnuté. Už bola naša. Boli sme úplne prvý záujemcovia a tak sme si mohli vybrať aj meno - moje dcéry rozhodli - bude to Giesy. Džesinku sme si priniesli domov 14. februára 1998 na Valentína, bola to maličká chlpatá gulička. Mali sme z nej obrovskú radosť, a s jej príchodom sa zásadne zmenil náš život. Džesinka vyrástla na krásnu psiu slečnu a keď mala 1,5 roka absolvovali sme prvú výstavu, viac menej, iba kvôli mojej kamarátke, ktorá ma prehovorila, aby sme sa výstavy zúčastnili. Na naše obrovské prekvapenie Džesi v triede mladých vyhrala a v konečnej súťaži skončila ako víťaz plemena.

Jej úspech sme všetci prežívali s veľkou radosťou a po príchode domov som hneď vyhľadala prihlášku do retriever klubu, vyplnila som ju a poslala.

Takto začala jej výstavná a neskôr aj pracovná kariéra a všetko, čo treba urobiť na splnenie podmienok registrácie chovateľskej stanice.

Ale o tom, už na našich ďalších stránkach ........

 (c) 2003 - 2005 Modrý Skarabeus & Forplay, s.r.o. » webdesign by Forplay, s.r.o. - http://www.forplay.info » hosted by micr°web